Co znajduje się w pakiecie dealerskim?

Pakiet dealerski to bardzo korzystne rozwiązanie dla właścicieli nowych pojazdów. Jednak aby z niego skorzystać musisz podjąć decyzję szybko, ponieważ jest to opcja, z której skorzystać możesz kupując samochód w bezpośrednio w salonie.

Czym jest pakiet dealerski w ubezpieczeniach?

Nowy samochód, po zakupie w salonie musi zostać objęty obowiązkową polisa komunikacyjną OC. Nie ma co do tego wątpliwości. Jednak właściwie każdy właściciel nowego auta decyduje się na znacznie szerszy pakiet ubezpieczenia. AC to absolutne minimum, ponieważ pozwala zabezpieczyć samochód przed najczęściej pojawiającymi się usterkami, jak zarysowania, wgniecenia czy inne nawet drobne uszkodzenia, o które nietrudno gdy pojazd jest regularnie eksploatowany.

Pakiety oferowane w salonie samochodowym obejmują najczęściej poza OC i AC również NNW oraz assistance. Ale na co dokładnie możemy liczyć decydując się na zakup takiego pakietu?

Pakiet dealerski zakres ubezpieczenia

Szczegółowy zakres zależy tak naprawdę od tego, jakie ustalenia zostaną poczynione pomiędzy sprzedawcą samochodu a agentem ubezpieczeniowym. Jaką ochronę zapewnia taki pakiet? Jednym z wariantów gwarancja utrzymania fakturowej wartości pojazdu przez określony okres, oczywiście w przypadku kontynuacji umowy. Ubezpieczenie może także znosić amortyzację części oraz zapewniać gwarancję, że w razie koniecznej naprawy wykorzystane zostaną wyłącznie nowe części, w salonach autoryzowanych danej marki. Dużą zaletą jest także gwarancja otrzymania samochodu zastępczego na okres naprawy.

 

Zobacz także:

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu