Jak wybrać dobre assistance?

Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej oferują możliwość rozszerzenia podstawowej polisy OC o dodatkowe elementy w ramach pakietu assistance. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferują warianty podstawowe oraz rozszerzone, a każda osoba ma możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie pakietu lub całkowitą rezygnację z niego. Czy warto decydować się na assistance, a jeśli tak, to jak wybrać dobrą ofertę?

Zakres ochrony

Podstawową kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest zakres ochrony. Ubezpieczyciele oferują najczęściej podstawowy zakres, w którym klient może liczyć na darmowe holowanie do określonej liczby kilometrów lub naprawę w miejscu wystąpienia awarii. Wielu osobom taki pakiet w zupełności wystarcza. Jednak są i tacy, którzy chcieliby za odpowiednią odpłatnością taki pakiet rozszerzyć. I tu także ubezpieczyciele dostosowują oferty dla osób bardziej wymagających. Ale na co jeszcze należy zwrócić uwagę kupując taki pakiet?

Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając assistance

Podobnie jak w przypadku polis OC i AC, tak i assistance należy dokładnie przeglądnąć warunki ubezpieczenia. Koniecznie sprawdź, jakim zakresem ochrony obejmuje Cię polisa, ponieważ w niektórych wariantach może to być wyłącznie pomoc w przypadku wypadku, a warto zadbać, o możliwość skorzystania również w przypadku awarii lub kradzieży.

Porównując oferty należy zwrócić uwagę również na OWU, a w szczególności kwestie, takie jak: zakres terytorialny świadczonej ochrony (Polska czy także za granicą), wysokość limitów na poszczególne świadczenia czy wyłączenia odpowiedzialności.

 

Zobacz również:

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce