Ubezpieczenie assistance w komunikacji

Oferta ubezpieczeniowa assistance w ubezpieczeniach komunikacyjnych jest ofertą ubezpieczenia dodatkowego, co oznacza, że kierowca nie ma obowiązku jego wykupywania. Mimo tego wielu kierowców decyduje się na zakup, aby zapewnić sobie rozszerzoną ochronę. Assistance jest często oferowane jako możliwość rozbudowania podstawowego ubezpieczenia OC.

Czym jest assistance komunikacyjne?

Assistance w ubezpieczeniach komunikacyjnych pozwala na rozbudowanie oferty podstawowego OC o dodatkowe, korzystne dla właściciela pojazdu usługi. Jakie? Wszystko zależy od indywidualnej oferty, prezentowanej przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Przyjmuje się, że assistance obejmować może zarówno podstawowe usługi, jak np. bezpłatne holowanie do określonej liczby kilometrów czy też w wersji rozszerzonej, która zawiera już pełen pakiet pomocy medycznej, serwisowej oraz prawnej.

Co zawiera dobry assistance?

Istotą tego ubezpieczenia jest zapewnienie szybkiej i kompleksowej pomocy w przypadku niespodziewanego zdarzenia na drodze. Co ważne nie musi ono oznaczać wyłącznie kolizji, ponieważ może być też wynikiem awarii. Assistance polegający na naprawie pojazdu w miejscu awarii czy zapewniający wyłącznie holowanie nie do końca może zaspokoić Twoje potrzeby, szczególnie, jeśli często i dużo podróżujesz. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę, aby wybrać pakiet rozbudowany, który zapewni ochronę pozwalającą np. na wynajem auta zastępczego na koszt ubezpieczyciela. Jeśli planujesz wyjazdy zagraniczne zwróć uwagę, aby assistance zawierał pomoc tumacza.

 

Zobacz także:

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC