Czym jest pakiet dealerski w ubezpieczeniach?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup nowego samochodu, prosto z salonu, to z całą pewnością zakup pełnego pakietu ubezpieczeń – OC i AC – to oferta właśnie dla Ciebie. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na zakup tzw. pakietu dealerskiego. Co to właściwie jest i czy opłaca Ci się takie rozwiązanie?

Ubezpieczenie nowego pojazdu

Samochód nowy, prosto z salonu, to oczko w głowie niejednego kierowcy. Z całą pewnością chciałbyś, aby jak najdłużej zachował on doskonałą kondycję. Ale nie zawsze będzie to możliwe. Zarysowania, wgniecenia, ale także poważniejsze uszkodzenia to nic nowego, dlatego koniecznie warto zadbać o ochronę.

Podczas wizyty w salonie z całą pewnością przedstawiona zostanie Ci oferta tzw. pakietu dealerskiego. Ale co to właściwie jest? Jest to specjalny pakiet ubezpieczeń, który obejmuje nie tylko OC i AC, ale także assistance i NNW. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, zapewniające komplet ubezpieczeń. Ale to nie wszystko, bo tego typu pakiety najczęściej to bardzo korzystne rozwiązanie również w kontekście ceny. Dokładny zakres ochrony ubezpieczeniowej zależy tak naprawdę od umiejętności negocjacyjnych salonu samochodowego z towarzystwem, a właściwie z agentem ubezpieczeniowym.

Zalety pakietu dealerskiego

Pakiet dealerski to świetne rozwiązanie również ze względu na wykorzystanie ryczałtowej stawki podczas wyceny polisy. Jest ona liczona jako procentowa wartość samochodu (3%). To świetne rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które nie posiadają jeszcze wypracowanych zniżek.

 

Zobacz pozostałe wpisy:

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód