Kara za brak ważnej polisy OC przyczepki?

Przyczepka, bez względu na jej masę traktowana jest jako pojazd. Oznacza to, że konieczne jest podpisanie umowy ubezpieczeniowej z towarzystwem ubezpieczeniowym. Za posiadanie polisy odpowiada zawsze właściciel pojazdu i to on w przypadku niedopełnienia obowiązków odpowiadał będzie karnie. Jakie kary grożą za brak polisy dla przyczepki?

Polisa OC dla przyczepki kilka informacji

Ważną kwestią po zakupie przyczepki jest sprawdzenie jej ubezpieczenia OC. W przypadku gdy decydujemy się na zakup używanego modelu warto sprawdzić czy poprzedni właściciel należycie podchodził do tego obowiązku. W przypadku nowych przyczepek sprawa wygląda nieco inaczej. Po zakupie należy ją najpierw zarejestrować, a tego samego dnia załatwić formalności związane z wykupieniem polisy.

Warto wiedzieć, że wysokość opłaty, szczególnie w przypadku mniejszych i lżejszych przyczepek jest znacznie niższa niż ewentualna kara za ich brak, dlatego nie warto ryzykować i narażać się na nieprzyjemne konsekwencje.

Kupno OC dla przyczepki przebiega tak samo jak w przypadku innych polis komunikacyjnych. Istnieje możliwość skorzystania z oferty online, kontaktu z infolinią, bądź osobistej wizyty w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego lub u agenta.

Co się stanie przy braku OC?

Jeśli podczas kontroli drogowej okaże się, że Twoja przyczepka nie ma OC, to z całą pewnością dostaniesz mandat, ale to nie jedyna konsekwencja. W zależności od okresu braku ubezpieczenia, a także rodzaju pojazdu, naliczona zostanie odpowiednia, przewidzania wysokość kary.