OC i AC w pakiecie, jak wybrać korzystny wariant ubezpieczenia?

Firmy ubezpieczeniowe starają się w taki sposób przygotowywać swoje oferty ubezpieczeniowe, aby zachęcić potencjalnych klientów do zakupienia polisy konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Konkurencja na rynku jest tak duża, że przekonanie klienta do oferty wbrew pozorom nie jest takie łatwe.

OC i AC jak wybrać najlepszą ofertę?

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC to oferta, która w każdym towarzystwie wygląda tak samo. Nic dziwnego, ponieważ kwoty i warunki są określone przez ustawodawcę. Nie ma tu miejsca na odstępstwa, chociaż niektóre towarzystwa decydują się na umożliwienie klientowi dodanie np. bezpłatnego holowania czy innych czynników stanowiących wartość dodaną do podstawowej oferty. Tak naprawdę wartość “przetargową” firmy pokazać mogą w zakresie AC, które nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem.

Szukając dobrego pakietu warto zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki. Tu cena nie odgrywa kluczowej roli dużo ważniejsze są szczegóły oferty. Ubezpieczyciel może określić udział własny właściciela pojazdu w przypadku jego uszkodzenia. Podobnie kwestia amortyzacji części, a także rodzaj części, jakie wykorzystywane są do likwidacji szkody. W niektórych przypadkach może być dopuszczalne stosowanie zamienników, co dla właścicieli nowych aut, takich prosto z salonu, nie będzie opłacalnym rozwiązaniem.

Jakie cechy jeszcze powinna posiadać dobra polisa?

Jeśli szukasz oferty korzystnej dla siebie, to sprawdź również w jakim warsztacie w razie problemów może być naprawione Twoje auto, bo wariantów jest kilka: autoryzowany warsztat lub warsztat partnerski, a także rozliczenie kosztorysowe.