Pakiet OC i AC jak kupić taniej?

Szukając pakietu OC i AC każdy stara się szukać jak najkorzystniejszy wariant ubezpieczenia. Pakiety przygotowywane są przez firmy w taki sposób, aby skusić potencjalnego klienta do zakupu łączonej polisy. Zakup ubezpieczeń w pakiecie może być naprawdę korzystnym rozwiązaniem. Jeśli planujesz w pełni zabezpieczyć swój samochód, to sprawdź dokładnie warunki. Na co warto zwrócić uwagę?

W pakiecie czy osobno? Co się bardziej opłaca?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które musi posiadać każdy pojazd. Mimo że umowa ubezpieczenia podpisana jest z właścicielem, to sama polisa przypisana jest do pojazdu, dlatego nie ma znaczenia kto w chwili wypadku kierował pojazdem. Nieco inaczej wygląda kwestia AC. Tego ubezpieczenia nie masz obowiązku wykupić, a jego posiadanie jest w zasadzie Twoim wyborem. Jednak AC pozwala zabezpieczyć pojazd przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.

O ile OC musi mieć ciągłość, o tyle w przypadku AC decyzja o wykupie może zostać podjęta w dowolnym momencie. Tylko czy takie rozwiązanie będzie opłacalne? Nie do końca. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykup ubezpieczenia w pakiecie, ponieważ wtedy można liczyć na spore korzyści i rabaty.

Gdzie kupić pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych?

Pakiet ubezpieczeń, podobnie jak pojedyncza polisa może być wykupiony zarówno przez Internet, jak i osobiście u agenta. Istnieje także możliwość skorzystania z infolinii. Ale jeśli chcesz wykupić polisę, to przygotuj odpowiednie dokumenty. Ważne będą informacje dotyczące danych pojazdu, a także Twoje dane osobowe, jako właściciela.

 

Zobacz pozostałe:

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie