Zalety pakietu dealarskiego w ubezpieczeniach

Zakup samochodu w salonie ma swoje plusy i minusy. Jedną z zalet jest oczywiście fakt posiadania nowego samochodu, który z całą pewnością jest sprawny i niezawodny, a do tego pachnący nowością. Każdy chce, aby jak najdłużej pozostał w takiej kondycji. Jak zabezpieczyć swoje auto? Czym jest pakiet dealerski?

Pakiet dealerski co to takiego?

Pakiet dealerski to oferta skierowana wyłącznie do właścicieli nowych samochodów, które kupowane są bezpośrednio w salonie. Podpisując wszelkie dokumenty możesz od razu zdecydować się na wykupienie pełnego ubezpieczenia, w którym poza obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym OC dostajesz również AC, assistance oraz NNW. Brzmi zachęcająco, prawda?

Szczegółowe warunki pakietu mogą się różnić dość istotnie, w zależności od salonu, w którym kupujemy pojazd. Dlaczego? Otóż wszystko zależy od umiejętności negocjacyjnych pracowników salonu. Salony podejmują współpracę z firmami ubezpieczeniowymi, a oferowany pakiety są naprawdę korzystnymi rozwiązaniami.

Dlaczego warto, czyli zalety pakietu

Oczywiście jedną z podstawowych zalet pakietu dealerskiego jest jego zakres, a także cena. Gdyby klient chciał kupić pakiet o takim samym zakresie indywidualnie, z całą pewnością zapłaciłby sporo więcej. Ale to nie wszystko. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie posiadają zniżek za bezszkodową jazdę, ponieważ wartość polisy ustalana jest najczęściej ryczałtowo, w zależności od wartości pojazdu. Co więcej, decydując się na pakiet dealerski nie będzie brany pod uwagę wiek kierowcy czy jego historia ubezpieczeniowa.

 

Zobacz też:
OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy